вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsПриведена штипјанка за издржување на затворска казна
spot_img

Приведена штипјанка за издржување на затворска казна

На 23.02.2022 во 21.00 часот, врз основа на судска наредба, од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип била приведена В.К.(49) од Штип.
Таа била барана за издржување на затворска казна од една година за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, казниво по член 353 од Кривичниот законик. В.К. била спроведена во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ