среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПретепан новинарот Зоран Божиновски (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)
spot_img

Претепан новинарот Зоран Божиновски (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Вчера вечер е претепан новинарот Зоран Божиновски уредник на порталот „буревесник“. Тој со тешки телесни повреди е пренесен во болница, објави Инфомакс.

Според првичните информации, кои на својот ФБ профил ги објави Љупчо Палевски, Божиновски бил претепан пред својата зграда.

Засега Божиновски се нема огласено. Ова не е првпат новинарот да е мета на физички напад.

https://www.facebook.com/palevski/posts/5781971078490668

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ