среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПрегазен полицаец во Штип
spot_img

Прегазен полицаец во Штип

На 07.05.2023 во 18:50 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Генерал Михајло Апостолски“ во Штип, патничко моторно возило „шевролет круз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.А.(68) од Република Турција, удрил во полициски службеник кој извршувал службени дејствија, информира МВР.

Во незгодата полицискиот службеник се здобил со телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ