среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаСветПрви видеа од нападот: Експлозии се слушаат низ неколку градови во Украина,...
spot_img

Први видеа од нападот: Експлозии се слушаат низ неколку градови во Украина, не само на југот

Руските сили истрелаа проектили врз неколку градови во Украина денеска и распоредија сили на нејзините јужни брегови, објавија украинските власти, откако претседателот Владимир Путин одобри, како што рече, специјална воена операција на истокот.

Набргу откако Путин зборуваше на руската државна телевизија, можеа да се слушнат експлозии во главниот град на Украина, Киев.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ