вторник, март 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаПо студеното утро, во текот на денот времето ќе биде сончево и...
spot_img

По студеното утро, во текот на денот времето ќе биде сончево и потопло

Рано утрово во земјава е претежно ведро и сончево, но е студено на места со температури кои се спуштија до -6 степени, додека само во југозападниот крај од Македонија температурата се искачи над нулата, до 2 степени во Гевгелија и Дојран.

Денеска се очекува времето да биде сончево, на места со умерена облачност, но потопло од вчера со температури од 12 до 17 степени.  Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец и температура до 15 степени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ