сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаБалканПо повеќе од пет месеци, пронајдено телото на Матеј Периш - Гардеробата...
spot_img

По повеќе од пет месеци, пронајдено телото на Матеј Периш – Гардеробата на телото одговара со описот на гардеробата која ја носел!

Блиц.рс дознава дека тело на помлад маж е пронајдено во Дунав а гардеробата на телото одговара на описот на гардеробата која ја носел Матеј Периш вечерта кога исчезнал.

Телото утрово околу 9.30 часот го пронашле морнари, полицијата го извлекла телото, а на терен се форензичари.

27 годишниот Матеј Периш исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември минатата година во Белград, а потрагата беа вклучени српски и хрватски полициски сили.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ