вторник, март 21, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаПо влошување на здравствената состојба, Боки 13 веднаш префрлен во болница!
spot_img

По влошување на здравствената состојба, Боки 13 веднаш префрлен во болница!

Ќе биде ли Бојан Јовановски оперирам Бојан Јовановски – Боки 13 завршил во градската болница „св. Наум Охридски“, објави „А1он“.

На Боки 13 му била влошена здравствената состојба, односно има хронични здравствени проблеми со желудникот. Засега не е позната неговата дијагноза, но постои можност за операција, кажал адвокатот Дуковски за „А1он“.

Претходно порталот А1он објави дека Бојан Јовановски е преместен во затворениот дел од затворот, каде што условите се нехумани, за што заклучил и народниот Правобранител.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ