сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПоштарите повторно ќе носат пензии до врата
spot_img

Поштарите повторно ќе носат пензии до врата

Од АД Пошта информираат дека повторно ќе почне на пензионерите да им ги доставува своите пензии до дома. Ова услуга ќе биде достапна само за пензионери кои пензијата ја примаат на сметка во Халк или во НЛБ банка. Како што објави Пошта, секој пензионер кој сака пензијата да ја добива дома треба да пополни формулар во банката.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ