петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПочна штрајкот, блокада пред Владата: ЈСП ги паркираше автобусите на булевар (ФОТО)
spot_img

Почна штрајкот, блокада пред Владата: ЈСП ги паркираше автобусите на булевар (ФОТО)

Вработените во ЈСП денеска го почнаа протестот пред Владата и пред останатите институции, поради неисплатата на заостаната плата.

Пред Владата на Република Македонија беа паркирани дел од автобусите на ЈСП со што вработените го искажаа револтот.

Раководството на репрезентативните синдикати на ЈСП вчера најавија дека ќе штрајкуваат се додека не се реализира ветеното, но вработените нема да ја прекинуваат работата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ