недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаПочна рочиштето за предметот - „Таргет/Тврдина“: Прислушкувањето го правеле газдите на ВИП/ОНЕ,...
spot_img

Почна рочиштето за предметот – „Таргет/Тврдина“: Прислушкувањето го правеле газдите на ВИП/ОНЕ, Грци ги следеле акциите на МВР

Александар Митовски, сопственикот на „Infomax“ на својот Фејсбук профил објави дека во моментов се наоѓа во судница на рочиштето на “Таргет/Тврдина”.

Како што истакна тој, двајца сведоци призналде дека прислушкувањето го правеле газдите на ВИП/ОНЕ.

„Грци прислушкувале во Македонија, следеле акции на МВР и издадени судски наредби за ПИМ. Грци давале наредба и си ставале луѓе на слушање, па си принтале извештаи од прислушкуваните муабети. Лудило во судница…“, стои во објавата на Митовски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ