петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПочна асфалтирањето на ул. “Ванчо Китанов”, штипјани по една година конечно ќе...
spot_img

Почна асфалтирањето на ул. “Ванчо Китанов”, штипјани по една година конечно ќе имаат безбеден сообраќај во целосна употреба (ФОТО)

Денес стартуваше асфалтирањето на ул. “Ванчо Китанов”, која беше затворена за сообраќај повеќе од една година.

Со реконструкција на оваа улица и изградба на потпорниот ѕид заради поголема безбедност, сите граѓани и учесници во сообраќајот веќе ќе можат слободно да се движат во текот на дневните активности.

Овој проект е во вредност од 1.400.000,00 денари, средства обезбедени од Буџетот на Општина Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ