петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаПочина победникот на првото македонско реално шоу Драги Шпага
spot_img

Почина победникот на првото македонско реално шоу Драги Шпага

На 52 годишна возраст во кусо и тешко боледување почина првиот македонски победник на едно ријалити-шоу Драги Христов познат како „ Драги Шпага“.

Драги бил погребан вчера на гробиштата во Драчево во кругот на најблиските пријатели и потесното семејство.

Според информациите на медиумите, Драги тешко го поминал периодот со корона а минатата година му бил откриен рак на белите дробови.

Инаку Драги Шпага јавноста го памети како првиот победник на македонското реално шоу „Тоа сум јас“ .

Христов едвај го преживеа претходното заболување од Ковид-19, кога беше објавено дека 20 часа бил во кома.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ