недела, април 14, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПоставена спомен плоча на турскиот професор Себахатин  Заим во Штип
spot_img

Поставена спомен плоча на турскиот професор Себахатин  Заим во Штип

Штип ќе му постави спомен плоча на професорот Себахатин Заим.

Сега починатиот Себахатин по потекло е од Штип, тој има големо значење џа турскиот народ, особено ако се има во предвид дека во минатото дал голем придонес во образованието во Турција.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ