петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаСценаПосле 8 години „Next Time“ го завршуваат албумот со преработки на изворни...
spot_img

После 8 години „Next Time“ го завршуваат албумот со преработки на изворни песни

„Next Time“ деновиве се во студио каде го привршуваат долгонајавуваниот албум со преработки на изворни песни. Тие во 2014-та година ја преработија сега многу популарната „Ја излези Ѓурѓо“ а годинава конечно ќе биде комплетиран проектот кој го започнаа тогаш.

ПОЧНАВМЕ 2014 ГОДИНА СО „ЈА ИЗЛЕЗИ ЃУРЃО” И ЗАВРШУВАМЕ СО АЛБУМОТ ВО 2022. ДОЛГ ВРЕМЕНСКИ ПЕРИОД НА КРЕИРАЊЕ И СНИМАЊЕ,НО ЗАТОА СМЕТАМЕ ДЕКА ЌЕ СЕ СЛУША УШТЕ МНОГУ ПОДОЛГО. – ВЕЛАТ ТИЕ.Покрај „Ја излези Ѓурѓо“ тие ги објавија и преработките: „Слушам кај шумат шумите“, „Нешто ќе те питам бабо“ и „Јовка Кумановка. Познатото дуо на овој проект со соработува со маестро Николче Мицевски и Дејан Момировски од XL студио.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ