среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПосле скандалот со Андреа: Јас сум Албанец и се гордеам со Македонското...
spot_img

После скандалот со Андреа: Јас сум Албанец и се гордеам со Македонското знаме, а оваа мочл*ва го фрла!

Македонската претставничка на Евровизија, Андреа Коевска се извини за тоа што го фрли државното знаме на својата земја за време на фотографирањето во Торонто.

Но факт е дека извинувањето не е доволно после ваквиот потег, очигледно е дека секоја година само се бламираме наместо земјата да ја претставбиме во најдобро светло.

По низата бурни реакции се огласи и Исени кој напиша: јас сум Албанец и се гордеам со Македонското знаме, а оваа мочл*а го фрли на подот.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D3229343804015722%26id%3D100008204011731&show_text=true&width=500

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ