среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsПосле неколку децении, штипската населба Автокоманда ќе добие современ, модерен и урбан...
spot_img

После неколку децении, штипската населба Автокоманда ќе добие современ, модерен и урбан изглед (ФОТО)

Општина Штип почнува со целосна реконструкција на три улици во населба Автокоманда.

„Браќа Даневи”, „5ти Конгрес” и „Солидарност”, ќе добијат нов водовод и канализација, затоа што постоечката мрежа е застарена и нефункционална, а веднаш по завршувањето на овој зафат, ќе се пристапи кон целосно асфалтирање.

Граѓаните од Автокоманда после децении заслужуваат да добијат модерна, современа и урбана населба!ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ