петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsПолицијата приведе штипјанка, откако се обидела да размени фалсификувана банкнота
spot_img

Полицијата приведе штипјанка, откако се обидела да размени фалсификувана банкнота

На 23.03.20223 околу 09.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип ја лишиле од слобода С.Ш.(56) од Штип, поради сомнение дека во менувачница во Штип се обидела да размени фалсификувана банкнота од 100 евра.


Банкнотата била одземена за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ