петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПолицијата напиша 740 казни за брзо возење за само еден ден
spot_img

Полицијата напиша 740 казни за брзо возење за само еден ден

Сообраќајната полиција со радарска контрола на улиците и патиштата низ Македонија вчера регистрира 740 возачи кои возеле побрзо од дозволента брзина.

Од санкционираните 740 возачи, 62 возеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а осум возачи возеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 378 возила се регистрирани во населено место, а 362 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредуваат од МВР ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ