петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПознат идентитетот на полицаецот во кого е пукано во Чаир - ИМА...
spot_img

Познат идентитетот на полицаецот во кого е пукано во Чаир – ИМА САМО 24 ГОДИНИ!

Полициски службеник е повреден синоќа во пукање во скопски Чаир, јавува Фокус. Според порталот, во моментот на инцидентот полицаецот бил на службена должност.

Според неофицијални информации, повредениот го познавал лицето кое во него пукало.

Од МВР пак само кусо соопштуваат дека имало пукање при кое е повредено лице со иницијали Р.М.

-На 03.09.2022 во 21.16 ч од УЦ- Мајка Тереза пријавено е дека кај нив е донесен Р. М. (24), повреден од огнено оружје на ул.Методија Митевски во Скопје. По кажување на Р.М., во него пукало лице од с.Арачиново. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ