среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПожар во центарот на Скопје ги испаничи граѓаните, се шири црн облак...
spot_img

Пожар во центарот на Скопје ги испаничи граѓаните, се шири црн облак од густ чад (ВИДЕО)

Пожар избувна во близина на центарот на Скопје. Се шири црн облак од густ чад во близина на Билната аптека. Екипи на Противпожарната единица се на терен и се обидуваат да го изгаснат огнот. Интервенцијата е во тек, а по нејзино завршување ќе следат повеќе официјални информации. За сега не се знае кои се причините за пожарот, како и дали има повредени лица. 

На местото на пожарот е и полицијата која го регулира сообраќајот за да може да се интервенира на пожарот. 

Погледнете го видеото тука – https://fb.watch/fD_LTyyXn7/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ