петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПодгответе ги санките: Утре врнежи од снег во Македонија!
spot_img

Подгответе ги санките: Утре врнежи од снег во Македонија!

Утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд.

На планините, особено во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд и снег, а само на повисоките планини повремен слаб снег.

Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. Од недела ќе преовладува стабилно време со магла по котлините.

Денес поради спуштање на постудена воздушна маса од север, времето ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер (над 60 км/час). Во текот на ноќта и утре ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. Дневната температура утре ќе опадне за неколку степени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ