сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПодајте рака на сите деца и лица со аутизам
spot_img

Подајте рака на сите деца и лица со аутизам

-Запознајте ги преку дружење, игра, песна и забава децата и лицата со аутистичен спектар на нарушувања. Запознајте ги подобро, низ забава заедно, да се поздравите, да се гушнете и да се прифатите како еднакви. Заедно да ја дадеме поддршката и да го одбележиме Интернационалниот ден за подигнување на свеста и прифаќање на аутизмот како состојба и различност, еднаква со сите други човекови состојби и различности. Свети сино, прифати ги различностите, се вели во повикот од коалицијата „Менуваме”. /МИА

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ