петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаБалканПовторно пукање во Белград: Со два куршума во грбот e ранет македонски...
spot_img

Повторно пукање во Белград: Со два куршума во грбот e ранет македонски државјанин

Во вчерашната престрелка во Врачар ранет е 21 годишен македонски државјанин.

Како што соопшти српската поилиција најпрвин бил ранет А.П. (26), а потоа со два куршуми во грбот бил ранет македонскиот државјанин Д.Л. (21).

Како што информираат српските медиуми повикувајќи се на информации од српското МВР, другарот на ранетиот Македонец го пренел на безбедно и повикал полиција и брза помош. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ