среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаПовторно паника и страв кај родителите и учениците: Нови дојави за поставени...
spot_img

Повторно паника и страв кај родителите и учениците: Нови дојави за поставени бомби во средни училишта во Скопје – Наставата прекината

-Денеска во СВР Скопје околу 9.30 часот е пријавено дека на електронска адреса на седум училиштe во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.

Дојави за поставена бомба добили гимназиите, Јосип Броз Тито, Раде Јовчевски Корчагин, Орце Николов, Никола Карев, медицинското училиште Панче Караѓозов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ