петок, март 31, 2023
Google search engine
ПочетнаНекатегоризираноПискотници и лелекање: Арбер Адеми ги нападна пратениците и колегите среде Собрание...
spot_img

Пискотници и лелекање: Арбер Адеми ги нападна пратениците и колегите среде Собрание на РМ – Парчиња од стакла летаа на сите страни (ВИДЕО)

Поранешниот министер за образование на ДУИ и СДСМ необразовано физички се пресметува со колеги пратеници, демонстрира насилие, реагира опозициската партија.

ВМРО-ДПМНЕ го обвини пратеникот Арбер Адеми од ДУИ за насилничко однесување и навреди во Собранието.

Од партијата објавија и видео од седницата на Комисијата за европски прашања, чиј претседател е Адеми, на која се гледа однесувањето на Адеми.

„Поранешниот министер за образование на ДУИ и СДСМ необразовано физички се пресметува со колеги пратеници, демонстрира насилие. Вака се однесува претседателот на КЕП! Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со ’каубоите‘ од власта!“, стои во изјавата.

Видеото на опозициската партија на социјалните мрежи го објави пратеникот Миле Лефков.

Видеото можете да го погледнете тука:

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=317&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLefkovMile%2Fvideos%2F406559264740387%2F&show_text=false&width=560&t=0

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ