недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаПејачот Бени: Јас Албанец повеќе го бранам и ценам Гоце Делчев од...
spot_img

Пејачот Бени: Јас Албанец повеќе го бранам и ценам Гоце Делчев од вас Македонците!

Пејачот Бени Шакири им изрази полна поддршка на Македонците во спорот со Бугарија. За време на жестоката дебата со Мирко Попов и Сашо Тасевски на Канал 5, Шакири рече дека и покрај тоа што е Албанец и Муслиман, мора да застане на страната на правдината.

Мојата преспектива е следна – Гоце Делчев за мене е Македонец и толку! Политичарите и историчарите можат до задутре да зборат што сакаат. Тој 1940 и која година е донесен овде во Свети Димитрија, значи Георги Димитров дозволи моштите на Гоце Делчев да бидат тука.., изјави Шакири пред да биде прекинат од порашениот соборец од Шарената револуција Мирко Попов.

Вака изјави пејачот Бени Шакири вечерва на „Само Вистина“ на Канал 5 пред да биде прекинат од диџејот Мирко Попов. Шаќири заедно со Попов и глумецот Сашо Тасевски дебатираа за состојбите во земјата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ