сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија„Пада Влада“: Се сруши дел од фасадата на зградата на Владата (ФОТО)
spot_img

„Пада Влада“: Се сруши дел од фасадата на зградата на Владата (ФОТО)

Делови од фасадата на зградата на Владата на РМ се откорнале и паднале во текот на утринските часови, пренесува „lokalno.mk“.

Најголема штета е видлива кај украсните елементи, на ѕидот на една од кулите. Парчиња од гипс и стиропор во моментов се уште се наоѓаат на тревникот околу објектот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ