вторник, март 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsПабло Ескобар не им е до колена: Пронајдени 22 пакувања со растителна...
spot_img

Пабло Ескобар не им е до колена: Пронајдени 22 пакувања со растителна материја во КПД Затвор, Штип

На 15.08.2022 во 22.15 часот во СВР Штип, вработен во Казнено-поправниот дом Затвор Штип пријавил дека во просторија на полуотворено одделение на затворот биле пронајдени 22 пакувања со растителна материја.

Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид и ја одзеле пронајдената растителна материја за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ