петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаОхрид исполнет со туристи за продолжениот викенд
spot_img

Охрид исполнет со туристи за продолжениот викенд

Пристигнуваат гостите за продолжениот викенд во главниот туристички центар . За велигденските и првомајските празници најбројни на брегот на езерото ќе бидат туристите од нашето соседството од Србија,Бугарија,Црна Гора и Грција ,домашните а се очекуваат и странски посетители дел сместени во приватните апартмани и хотелите а некои и во сопствените викенд станови.

Со олабавувањето на мерките зголемен е интересот од страна на туристите ,цените во приватното сместување се релативно исти како изминатите години а најбарани се дво и тридневните аранжамани .

И покрај кризата туристичките работници се оптимисти и се надеваат дека  оваа летна сезона ќе биде подобра од изминатата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ