сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија„Отворен балкан“’ го забрза протокот на стоки
spot_img

„Отворен балкан“’ го забрза протокот на стоки

„Отворен Балкан“ значително го забрза протокот на стоки. На граничниот премин Табановце – Прешево камионите ги минуваат царинските и полициските контроли за помалку од четири минути, а целиот процес на проверки и пропуштање, заедно со ветеринарните и фитосанитарните инспекции, не трае повеќе од половина час. Наскоро ќе бидат ставени посебни табли и линии за камионите од трите земји – членки на Иницијативата, Србија, Албанија и Северна Македонија

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ