сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаОпштина Штип со работа и во сабота: Нова градежна офанзива во населба...
spot_img

Општина Штип со работа и во сабота: Нова градежна офанзива во населба Баби (ФОТО)

Општина Штип и денеска ја продолжи граджната офанзива во градот под Исарот.

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов на својот Фејсбук профил објави дека во населба Баби се поставува нов асфалтен слој на крак од ул.Лески.

Со вакво темпо на работа, Општината уште еднаш најави дека ветените проекти ќе бидат реализирани во целост на секоја улица и во секоја населба.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ