петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsОпштина Штип денес почна со изведба на нов тротоар на улица „Сутјеска“...
spot_img

Општина Штип денес почна со изведба на нов тротоар на улица „Сутјеска“ (ФОТО)

По барање на жителите од ул.Сутјеска, Општина Штип денес почна со изведба на нов тротоар со вградување на павер елементи на површина од 850м2, во износ 1.075.300 денари.

„Нашата цел е на сите оние кои го користат овој потег да им обезбедиме непречено и безбедно движење. Затоа и во наредниот период интензивно ќе работиме на создавање нови пешачки површини на територијата на Општина Штип со цел да имаме безбедни пешачки зони, по кои ќе можат да се движат нашите сограѓани“, изјави градоначалникот на Штип, Иван Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ