петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsОпштина Штип во нова мисија: Почист град за нашите деца и идни...
spot_img

Општина Штип во нова мисија: Почист град за нашите деца и идни генерации – Еко акциja во населба Сењак (ФОТО)

Општина Штип и денеска продолжи со еколошки акции во населените места, а со поддршка на јавните претпријатија, беа чистени ударните површини во најголемата и најнаселената населба, Сењак во Општина Штип.

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, упати апел до сите нашите граѓани, повикувајќи ги да се приклучат кон овие активности, бидејќи само на овој начин заедно може да се зголеми свесноста и одговорноста кон животната средина!

Со вакви еко акции можеме да обезбедиме почист град за нашите деца и идни генерации, стои во написот на Фејсбук статусот на Јорданов!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ