петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsОд утре: Штипјани ќе плаќаат нови 320 денари за патарина до Скопје
spot_img

Од утре: Штипјани ќе плаќаат нови 320 денари за патарина до Скопје

Штипјани од утре ќе бидат изложени на уште поголема мака, особено ако се има в предвид дека патот кон Свети Николе и Скопје ќе ги чини финансиски многу повеќе отколку сега.

Според најавите од Министерството за транспорт, од утре ќе се пуштат во употреба патарините на автопатот Штип – Миладиновци. Ова значи дека за патување до Свети Николе ќе треба да се платат дополнителни 140 денари, додека во правец за Скопје, 320 денари.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ