петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортОд денес новото спортското игралиште во Чардаклија ќе го носи името „Влатко...
spot_img

Од денес новото спортското игралиште во Чардаклија ќе го носи името „Влатко Петров“, во чест на прерано загинатиот бранител (ФОТО)

Од денес новото спортското игралиште во Чардаклија ќе го носи името „Влатко Петров“, во чест на прерано загинатиот бранител.

Општина Штип во ова игралиште вложи 1.8 милиони денари, а со оваа инвестиција ја уредивме површината со специјализирана тартан подлога и нови реквизити.

Вака се заблагодаруваме на оние кои се жртвувале за нас, вака инвестираме за новите генерации, стои на Фејсбук постот на градоначалникот, Иван Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ