понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаСветОд денес влез во Бугарија без ковид сертификат
spot_img

Од денес влез во Бугарија без ковид сертификат

Од денес граѓаните кои пристигнуваат од повеќе земји, меѓу кои Македонија, Турција, Србија ќе влегуваат во Бугарија без задолжителен ковид сертификат. Оваа одлука беше донесена денес од бугарското министерство за здравство, а влегува во сила од утре. Исто така, не се потребни никакви други документи поврзани со ковид, како што се документ за прележан ковид, ПЦР или брз тест.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ