петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsОд денеска во Штип почнува летното наплаќање на паркинг услугата
spot_img

Од денеска во Штип почнува летното наплаќање на паркинг услугата

Со почетокот на летното сметање на времето започнува и промената во наплата на паркинг услугата во Штип. Од денеска паркинг услугата ќе се наплаќа во периодот до 7 до 21 часот информираат од ЈП Стипион.

„Ве известуваме дека од денес 27-03-2023 година со започнување на летното сметање на времето,наплатата за користење на јавниот простор за паркирање во Општина Штип ќе се врши од 07:00 до 21:00 часот од понеделник до петок .

За сабота, периодот во кој се наплатува за користењето на јавниот простор за паркирање останува ист од 07:00 до 15:00 часот.“ – соопштија од ЈП.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ