петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаОграбена странска амбасада во Скопје, полицијата трага по сторителите
spot_img

Ограбена странска амбасада во Скопје, полицијата трага по сторителите

На 16.04.2023 во 09.54 часот во СВР Скопје било пријавено дека од фасадата пред влезот на странска амбасада во Скопје бил одземен нивниот државен грб. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ