среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаСветОбјавена снимка од украински војници кои масовно се предаваат во близината на...
spot_img

Објавена снимка од украински војници кои масовно се предаваат во близината на Киев 

На социјалните мрежи се појави видео од предавање на украински војници во близина на Киев.

Во видеото за кое не е потврдена автентичноста, се гледа голем број воени лица кои, како што се тврди, се украински војници во близина на Киев кои одлучиле да се предадат.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ