вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаОблачно со ветер од северен правец, утре сончево
spot_img

Облачно со ветер од северен правец, утре сончево

Во Скопје умерено облачно со умерен ветер од северен правец дневна температура до 12 Целзиусови степени. Маврово 4, Охрид 9, Битола 10, Крива Паланка 8, Берово 7, Кавадарци 13, Дојран 14.

Утре времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 7 до 18 степени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ