вторник, септември 26, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонија„Обид за Убиство“ и „учество во тепачка“: Кривични за двајца скопјани
spot_img

„Обид за Убиство“ и „учество во тепачка“: Кривични за двајца скопјани

СВР Скопје поднесе кривични пријави против М.Џ.(22) и С.Н.(30), двајцата од с.Батинци, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во обид“ и „учество во тепачка“.

На 22.10.2021 на бензинска пумпа на пат за с.Студеничани, скопско, пријавените физички го нападнале М.Р.(25) од с.Студеничани и со остар предмет му нанеле повреди.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ