вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаНов шок: Од полноќ драстично поскапување на бензините!
spot_img

Нов шок: Од полноќ драстично поскапување на бензините!

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе нова одлука за горивата, а цените беа објавени на „Гориво.мк“.

Од полноќ дизелот поскапува за дури три денари и ќе чини 101,5 денари по литар, додека бензините поскапуваат по 0,5 денари.

Бензинот БС-95 ќе чини 89,5 денари, додека БС-98 ќе чини 92 денари.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ