сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНов скок на цената на нафтата
spot_img

Нов скок на цената на нафтата

Цените на нафтата утринава скокнаа за повеќе од четири отсто, во услови кога трговците стравуваат од прекини во снабдувањето со нафта во Русија.

Цената на барелот на лондонскиот пазар порасна за 4,43 отсто, на 109,62 долари и во еден момент достигна 111,09 долари, ново највисоко ниво во повеќе од седум години.

На американскиот пазар барелот поскапе за 4,48 отсто на 108,04 долари.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ