среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНов скандал во Собранието на РМ: Премиерот Ковачевски му се закани на...
spot_img

Нов скандал во Собранието на РМ: Премиерот Ковачевски му се закани на пратеникот Крмов дека ќе му врзе шамар!

Денеска во Собранието на Република Македонија се оддржа седницата наменета за поставување на пратенички прашања.

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов излезе на говорница и по поставеното прашање кон премиерот, истакна дека не е задоволен од дадениот одговор. Воедно тој го обвини премиерот Димитар Ковачевски дека џвака мастика и грицка семки додека седи во пратеничката клупа.

По ваквото обвинение, Димитар Ковачевски наводно му упатил закана на Крмов дека ќе му врзе шамар, по што пратеникот од Штип излезе на говорница и побара тоа да го направи премиерот јавно пред сите!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ