сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНов подвиг на Марко Пејчиновски, чудото од дете успеа по шест часа...
spot_img

Нов подвиг на Марко Пејчиновски, чудото од дете успеа по шест часа да исплива од Радожда до Градиште (ВИДЕО)

Охридската пливачка гордост, хуманист и спортски херој, Марко Пејчиновски, кој ова лето пред себе постави цел 10 пати на разни далечени да го преплива Охридското Езеро, денеска успеа да ја преплива втората делница од распоредот од Радожда до Градиште во должина од 18 километри.

Второто препливување е завршено со време од 6 сати и 40 минути.

Инаку, минатата недела Марко ја исплива делницата Радожда  – Охрид во должина од 14 километри.

Видеото можете да го погледнете тука – https://fb.watch/dJKt5m7j-H/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ