недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsНов земјотрес го стресе Штип и ги исплаши граѓаните
spot_img

Нов земјотрес го стресе Штип и ги исплаши граѓаните

Земјотрес и денес бил почувствуван од населението во Штип и околината, објави Сеизмолошката опсерваторија.

Од тука велат дека потресот бил регистриран на 71 километри источно од Скопје, а потекнува од епицентралното подрачје Свети Николе – Штип.

Според досегашните податоци со кои располага опсерваторијата земјотресот се случил во 16 часот и 21 минути со Рихтерова локална магнитуда од 2.5 степени и интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, и бил почувствуван од населението.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ