среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНов ден и нов случај на приведен штипјанец: Во полициска акција пронајдени...
spot_img

Нов ден и нов случај на приведен штипјанец: Во полициска акција пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја

На 19.10.2022 во 22.15 часот на ул.„Маршал Тито“ во Штип, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај при СВР Штип го лишиле од слобода М.Д.(33) од Штип.

При контрола на патничко возило „мерцедес“, кое го управувал и во кое била една сопатничка, кај него биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против М.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ