сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНОВ ВД ДИРЕКТОР ВО ООУ „СЛАВЕЈКО АРСОВ“
spot_img

НОВ ВД ДИРЕКТОР ВО ООУ „СЛАВЕЈКО АРСОВ“

ООУ „Славејко Арсов“ е првото основно училиште кое доби нов ВД Директор, Ристо Троковски е прв човек на ова штипско училиште од 20 јануари оваа година.

Од информациите од кабинетот на Градоначалникот претходниот директор сам си дал оставка, па согласно законот за образование Градоначалникот назначи нов ВД Директор во рок од 3 дена.

Ристо Троковски е долгогодишен професор по Англиски јазик во училиштето

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ