вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsНово Село прераснува во урбана населба: Целосно реконструирана улицата „Кежовица“ (ФОТО)
spot_img

Ново Село прераснува во урбана населба: Целосно реконструирана улицата „Кежовица“ (ФОТО)

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, денес пред медиумите соопшти дека улицата „Кежовица“ е целосно реконструирана и пуштена во употреба за тамошните жители.

Ново Село конечно доживува преродба и урбанизација каква што заслужува. Поплочени се 1.500 м2 со павер елементи, а наскоро ќе бидат вметнатни и дополнителни содржини, со што во целост ќе биде уредена оваа улица.

Јорданов уште еднаш потенцираше дека ветените проекти од програмата ќе бидат реализирани во целост низ сите населби во Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ