сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНови детали од акцијата на СВР Штип - Уапсен 18-годишен дилер, поднесена...
spot_img

Нови детали од акцијата на СВР Штип – Уапсен 18-годишен дилер, поднесена кривична пријава

Во Штип синоќа во 23:50 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при СВР Штип и од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.К.(18) од Штип.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени и одземени марихуана, две дробилки, дигитална вага и други предмети.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ